שירות באיזור חולון - אשקלון

לוגו המאלף והכלב

איך לאלף את הכלב לא לקפוץ על אנשים וחפצים- טיפים אפקטיביים לאילוף

תוכן עניינים

איך לאלף את הכלב לא לקפוץ?

קפיצה על אנשים וחפצים היא בעיית התנהגות נפוצה של כלבים רבים. עם זאת, ישנם מספר צעדים שאתם יכולים לנקוט כדי לאלף את הכלב שלכם להפסיק לקפוץ:

 1. התעלמו מההתנהגות: כשהכלב שלכם קופץ עליכם או על חפץ מסויים, הימנעו מלהעניק לו תשומת לב או כל מגע פיזי. ההתעלמות תודיע לכלב שלכם שקפיצה לא תזכה אותו בתשומת לב או בתגמול כמו ליטוף.
 2. למדו התנהגות חלופית: למדו את הכלב שלכם התנהגות חלופית לקפיצה, כמו "שב" או "ארצה". תגמלו את הכלב שלך על פעולות אלו במקום הקפיצה.
 3. השתמשו בחיזוק חיובי: השתמשו בטכניקות חיזוק חיוביות כגון הענת חטיפים, ליטופים או מילה טובה כדי לתגמל את הכלב שלכם על התנהגות טובה. כשהכלב שלך נמנע מלקפוץ, תן לו פינוק ושבח אותו.
 4. היו עקביים: עקביות היא המפתח באימון הכלב שלכם. ודאו שכולם במשק בבית יודעים אילו פעולות מותר ואילו אסור בכל הנוגע לאילוף הכלב להפסקת הקפיצות. אם אתם תמנעו מהכלב התנהגות בעייתית ושאר בני הבית יאפשרו לו להתנהג בכל צורה שירצה, הדבר יאט את התקדמות האילוף.
 5. השתמשו בעזרים לאימון: ניתן להשתמש באמצעי אימון כגון רצועה או קליקר כדי לעזור לחזק התנהגות חיובית ולמנוע קפיצה.

זכרו, אילוף כלבים דורש סבלנות ועקביות. עם הזמן והתרגול, הכלב שלך ילמד להימנע מקפיצה על אנשים וחפצים.

למה כלבים קופצים על אנשים?

כלבים עשויים לקפוץ על אנשים מסיבות שונות, כגון התרגשות, חיפוש תשומת לב או חוסר אילוף. הבנת הסיבה יכולה לעזור לכם לאילוף הכלב להפסקת הקפיצות. הנה כמה מהסיבות הנפוצות לכך שכלבים עלולים לקפוץ על אנשים:

 1. קבלת אורח: לעתים קרובות כלבים קופצים לברך אנשים כסימן של חיבה או התרגשות. התנהגות זו שכיחה יותר אצל גורים וכלבים צעירים יותר.
 2. חיפוש תשומת לב: כלבים עשויים גם לקפוץ על אנשים כדי לחפש תשומת לב או ליזום זמן משחק.
 3. חוסר אילוף: אם הכלב שלכם לא אולף כראוי, ייתכן שהוא לא יבין שקפיצה היא התנהגות לא רצויה.
 4. חרדה או פחד: במקרים מסוימים, כלבים עלולים לקפוץ על אנשים כתוצאה מחרדה או פחד. התנהגות זו מלווה לרוב בסימנים אחרים של מתח, כגון התנשפות או רעד.
 5. גירוי יתר: כלבים מסוימים עשויים לקבל גירוי יתר בעת מפגש עם אנשים חדשים או בסביבות חדשות, ולגרום להם לקפוץ כדרך לשחרר את האנרגיה שלהם.

חשוב לזהות את הסיבה הבסיסית להתנהגות הקפיצה של כלבכם על מנת לטפל בה ביעילות. עם הכשרה ועקביות מתאימים, הכלב שלכם יוכל ללמוד לקבל אנשים או להיכנס לסיטואציות חדשות בצורה נעימה יותר.

ממה צריך להמנע כשמאלפים כלב לא לקפוץ? (טעויות נפוצות באילוף)

יש כמה דברים שכדאי להימנע מלעשות כשאתם מנסים לאלף את הכלב שלכם להפסיק לקפוץ על אנשים:

 1. הענשת הכלב: הענשת הכלב שלך על קפיצה יכולה למעשה לחזק את ההתנהגות על ידי מתן תשומת לב, גם אם זו תשומת לב שלילית. הימנע מלצעוק או להעניש פיזית את הכלב שלך על קפיצה.
 2. עידוד ההתנהגות: הימנע מלעודד את הכלב שלך לקפוץ על ידי מתן תשומת לב, ליטוף או פינוקים כשהוא קופץ עליך. במקום זאת, תגמל את הכלב שלך רק כאשר הוא מציג את ההתנהגות הרצויה, כגון ישיבה רגועה.
 3. חוסר עקביות: אילוף לא עקבי עלול לבלבל את הכלב שלך ולהקשות עליו ללמוד את ההתנהגות הרצויה. היו עקביים בגישת האימון שלכם והבטיחו שכולם בבית שלכם משתמשים באותן שיטות.
 4. מתן אפשרות לאורחים לחזק את הקפיצה: אם הכלב שלך קופץ על אורחים, הנח אותם לא ללטף או לתת תשומת לב לכלב שלך עד שהוא מפגין התנהגות רגועה.
 5. אי מתן פעילות גופנית וגירוי מספקים: חלק מהכלבים עלולים לקפוץ כתוצאה מאנרגיה עצורה או שעמום. ודא שהכלב שלך מקבל מספיק פעילות גופנית וגירוי נפשי כדי לעזור לו לשחרר את האנרגיה שלו בצורה חיובית.

על ידי הימנעות מטעויות נפוצות אלו, ניתן להבטיח שמאמצי האימון שלכם יצליחו ללמד את הכלב להפסיק לקפוץ על אנשים.

ניתוב ההתלהבות של הכלב מחדש

במידה והכלב שלכם קופץ עקב התרגשות (למשל קופץ עליכם או על אורחים שנכנסים אליכם הביתה), הפניית ההתרגשות של הכלב לפעילויות אחרות יכולה להיות דרך יעילה לגרום לו להפסיק לקפוץ. צעצועים למשל יכולים לנתב מחדש אנרגיה ולמנוע קפיצה. פעילות גופנית סדירה חיונית גם בשחרור עודף אנרגיה והפחתת רמות ההתרגשות. גם התרועעות עם כלבים ואנשים אחרים יכולה לעזור לכלבים ללמוד התנהגות מתאימה ולהפחית את רמות ההתרגשות. עם סבלנות ועקביות, כלבים יכולים ללמוד לתעל את ההתרגשות שלהם להתנהגויות מתאימות יותר.

לסיכום

כאשר מנסים לאלף כלב להפסיק לקפוץ על אנשים וחפצים, חשוב לשמור על קור רוח ולהימנע מלהגיב באופן שיכול לחזק את ההתנהגות. בעלי כלבים צריכים לנסות לנתב מחדש את האנרגיה של הכלב שלהם על ידי מתן התנהגות חלופית לקפיצה, כגון משחק בצעצוע, ותגמול על התנהגות טובה של הכלב. בנוסף, צריך גם להימנע מענישה או לצעוק על הכלב, מכיוון שזה יכול להגביר את ההתרגשות שלהם ולהחמיר את המצב. מומלץ לאלף את הכלב להכיר אנשים בצורה נעימה, ולחשוף אותו לסיטואציות שונות על מנת שיוכל ללמוד להתרגל להתנהגויות המצופות ממנו. על ידי סבלנות ועקביות במאמצי האילוף שלהם, בעלי כלבים יכולים להרתיע ביעילות את הכלב שלהם מלקפוץ על אנשים וחפצים.

רועי ישראל - מאלף כלבים מקצועי

על הכותב

רועי ישראל - מאלף כלבים מוסמך

נעים מאוד, אני רועי ישראל – מאלף כלבים ובעל פנסיון אילוף | אירוח
גדלתי עם בעלי חיים רוב חיי וכלבים בעיקר,

את הכשרתי המקצועית קיבלתי ב-WOOF DOG ISRAEL. הוכשרתי לאילוף כלבי בית, אבחון בעיות התנהגות, כלבי הרחה, כלבי הגנה וליווי.

השירותים שאני מציע:
פנסיון אירוח | פנסיון אילוף | אילוף בבית הלקוח | גן יומי לכלבים | טיפול בבעיות התנהגות | סידרת חינוך ואילוף לגורים | כלבי הגנה וליווי | כלבי הרחה ומציאת אמל"ח ועוד.

מעוניינים באילוף הכלב?

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם