שירות באיזור חולון - אשקלון

לוגו המאלף והכלב

המפתח לכלב שמח ובית נקי- איך לאלף את הכלב לצרכים

תוכן עניינים

איך לאלף כלב לצרכים?

אילוף לצרכים הוא חלק חיוני באילוף של כל כלב, וחשוב להתחיל מוקדם ככל האפשר כדי ליצור הרגלים טובים לכלב שלכם. הנה כמה שלבים שיעזרו לך לאלף את הכלב שלך לצרכים:

 1. קבעו שגרה: צרו לוח זמנים להאכלה קבועה וקחו את הכלב שלכם החוצה לטיול במרווחי זמן קבועים לאורך היום. זה יעזור לכלב ללמוד מתי הגיע הזמן ללכת לטיול ולמנוע "תאונות" בבית.
 2. בחרו מקום ייעודי לעשיית הצרכים: קחו את הכלב שלכם לאותו מקום בכל פעם שאתם יוצאים החוצה לטיול עם הכלב. זה יעזור להם לקשר את הנקודה הזו לעשיית הצרכים ולהפחית בלבול.
 3. תגמל התנהגות טובה: כשהכלב שלך עושה את צרכיו בחוץ, שבחו אותו והציעו פינוק קטן! פינוק יכול להיות חטיף, ליטוף או מילה טובה. החיזוק החיובי הזה יעזור להם להבין שהמעשה שעשו הוא טוב.
 4. השגיחו על הכלב שלכם: השגיחו מקרוב על הכלב שלך בזמן שהוא בתוך הבית, ואם אתם רואים אותו מתחיל לרחרח או להסתובב במעגלים, הוציא אותו החוצה מיד.
 5. היו סבלניים: אילוף כלב לעשיית צרכים בחוץ דורש זמן וסבלנות, אז אל תתייאשו אם הכלב "מפספס" מדי פעם ועושה את צרכיו בתוך הבית. עקביות וחיזוק חיובי הם המפתח להצלחה.

זכרו שכל כלב הוא שונה ועשוי לדרוש גישה שונה לאילוף לצרכים. עם מאמץ עקבי וחיזוק חיובי, הכל אפשרי!

כמה זמן לוקח לאלף כלב לצרכים?

עם סבלנות ומאמץ עקבי, ניתן לאמן את רוב הכלבים לעשיית צרכים בחוץ תוך מספר שבועות.

הזמן שלוקח לאלף לעשיית צרכים בחוץ יכול להשתנות בהתאם לגילו של הכלב, לגזע, המזג שלו והאם היה מאולף בעבר. בדרך כלל, התהליך יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים עד שכלב ילמד לעשות את צרכיו בחוץ באופן עקבי.

גורים שעדיין מפתחים את השליטה בשלפוחית השתן עשויים להזדקק לטיולים רבים יותר לעשיית צרכיהם וייתכן שייקח זמן רב יותר עד שיצליחו בתהליך. גם לכלבים בוגרים שלא אומנו בעבר לצאת החוצה, ייקח יותר זמן ללמוד הרגלים חדשים.

עקביות וחיזוק חיובי הם המפתח לאימון מוצלח של הכלב שלך! הקפידו לבסס שגרה קבועה, קחו את הכלב שלכם החוצה במרווחי זמן קבועים, ותגמלו אותו על התנהגות טובה.

כמה פעמים ביום כלב צריך לעשות את צרכיו?

כהנחיה כללית, כלבים בוגרים בדרך כלל צריכים לצאת החוצה לעשיית צרכים 3-5 פעמים ביום, בעוד שגורים וכלבים מבוגרים עשויים להצטרך לצאת לעתים קרובות יותר. עם זאת, התדירות שבה כלב צריך לעשות פיפי וקקי יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל גילו, גודלו, גזע, תזונה ושגרת פעילות גופנית.

באיזה גיל גורים יכולים להתחיל ללמוד לעשות צרכים בחוץ?

גורים יכולים להתחיל ללמוד לעשות צרכים בחוץ כבר מגיל 8 שבועות. בגיל זה, הם מבוגרים מספיק כדי להתחיל לפתח שליטה בשלפוחית השתן ויכולים להתחיל ללמוד הרגלי צרכים. עם זאת, חשוב לזכור כי ייתכן שלגורים צעירים לא תהיה שליטה מלאה על שלפוחית השתן שלהם וייתכן שיצטרכו לצאת החוצה בתדירות גבוהה יותר מאשר כלבים מבוגרים.

כמו כן, חשוב להתחיל באילוף לצרכים בהקדם האפשרי, שכן גורים מפתחים הרגלים ושגרה במהירות.

מה צריך לעשות אם הכלב עשה את צרכיו בתוך הבית?

אם לכלב שלך קרתה "תאונה", חשוב לנקות את הבלגן מיד כדי למנוע מהריח להתפשט ולעודד את הכלב שלך לבצע "פעולה" נוספת. הנה כמה צעדים שתוכלו לנקוט:

 1. קחו את הכלב שלכם החוצה: אם אתם תופסים את הכלב שלכם בשעת מעשה, קטעו אותו במהירות וקחו אותו החוצה למקום המיועד להם לעשיית צרכים (המקום הקבוע בטיול). זה יעזור להם לקשר את עשיית הצרכים לשהייה בחוץ.
 2. נקו את הבלגן: השתמשו במגבת נייר או מטלית כדי לספוג כמה שיותר מהשתן, ולאחר מכן נקו את האזור עם חומר ניקוי. העלמת הריח חשובה במיוחד, שכן כלבים נוטים לעשות צרכים במקום בו יש ריח של צרכים.
 3. השתמשו בחיזוקים חיוביים: לאחר שניקיתם את האזור הימנעו מנזיפה או ענישה של הכלב שלכם! הדבר עלול ליצור חרדה ובלבול סביב האילוף לצרכים. במקום זאת, השתמש בחיזוק חיובי כדי לעודד התנהגות טובה. קחו את הכלב לטיול לאחר מכן וכשיעשה את צרכיו, שבחו ותגמלו אותו בפינוקים ובשבחים מילוליים.
 4. עקבו אחר הכלב שלכם: שימו עין על התנהגות הכלב שלכם והוציאו אותו החוצה בתדירות גבוהה יותר אם אתם מבחינים בו מרחרח או מסתובב במעגלים. עקביות וחיזוק חיובי הם המפתח לאילוף מוצלח לעשיית צרכים, אז היצמדו לשגרה קבועה והיו סבלניים עם הכלב שלכם בזמן שהוא לומד.

זכרו כי "תאונות" הן חלק נורמלי מתהליך האילוף! במיוחד עם גורים וכלבים מבוגרים שאולי יש להם שליטה מופחתת על הסוגרים. עם מאמץ עקבי וחיזוק חיובי, רוב הכלבים יכולים ללמוד הרגלי עשיית צרכים טובים ולהפחית "תאונות" לאורך זמן.

האם צריך לכעוס על כלב לאחר שעשה את צרכיו בתוך הבית?

לא, לכעוס על הכלב שלך אחרי שעשה את צרכיו בתוך הבית זו לא דרך יעילה ללמד אותם לצרכים. כלבים לא מבינים ענישה כמו שבני אדם מבינים, וכעס למעשה יכול להיות לא מועיל לאילוף לצרכים.

נזיפה או ענישה של הכלב שלך על כך שקרתה לו "תאונה" יכולה ליצור חרדה ובלבול סביב האימון לצרכים, ועלולה לגרום להם להסתיר את ה"תאונות" שלהם או להימנע מלעשות את צרכיהם בסביבתך. זה יכול להקשות על האילוף לצרכים ולהגביר את הסבירות ל"תאונות".

איפה צריך לקחת את הכלב שיעשה צרכים?

כשאתה בוחר מקום לעשיית הצרכים עבור הכלב שלך, שקול את הגורמים הבאים:

 1. נגישות: בחר מיקום נגיש עבורך ועבור הכלב שלך, במיוחד בזמן מזג אוויר סוער או אם יש לך מוגבלות בניידות. השאיפה היא שבזמן האילוף תוכלו ללכת עם הכלב שוב ושוב לאותו מקום על מנת ליצור עקביות בתהליך.
 2. בטיחות: ודא שהמיקום בטוח לשימוש הכלב שלך, הרחק מכבישים סואנים או מפגעים אחרים.
 3. עקביות: בחרו מיקום ספציפי והיצמדו אליו, מכיוון שזה יעזור לכלב שלכם ללמוד לקשר את האזור הזה לטיול לצרכים.
 4. ללא הסחות דעת: הימנע מאזורים עם הסחות דעת כמו כלבים או הרבה אנשים, מכיוון שהם יכולים להפריע להתמקדות של הכלב שלך במטרה לשמה יצאתם לטיול.
 5. פרטיות: בחרו אזור שמספק לכלבכם תחושת פרטיות, מכיוון שזה יכול לעזור לו להרגיש יותר בנוח עם הסיטואציה.
 6. ריח: חפשו אזור שבו כלבים אחרים עושים את צרכיהם, מכיוון שהריח יכול לעזור לעורר את הרצון של הכלב שלכם לעשות זו בעצמו.
 7. ניקיון: בחר אזור שבו תוכל לנקות בקלות אחרי הכלב שלך, עם גישה לשקיות פסולת ולפחים. (ובכל אופן, תמיד קחו אתכם שקיות לפסולת!)

לסיכום

אילוף כלב לצרכים דורש סבלנות, עקביות וחיזוקים חיוביים. בחרו אזור חיצוני ייעודי עבורם, הוציאו אותם החוצה לעתים קרובות, ותגמלו אותם כאשר הם עושים את צרכיהם בחוץ. אם הכלב שלך עושה את צרכיו בתוך הבית, נקו את השתן מיד והימנעו מלהעניש אותו, מכיוון שזה עלול לתת דווקא את האפקט ההפוך. עם עקביות וסבלנות, רוב הכלבים יכולים ללמוד עשיית צרכים בחוץ!

רועי ישראל - מאלף כלבים מקצועי

על הכותב

רועי ישראל - מאלף כלבים מוסמך

נעים מאוד, אני רועי ישראל – מאלף כלבים ובעל פנסיון אילוף | אירוח
גדלתי עם בעלי חיים רוב חיי וכלבים בעיקר,

את הכשרתי המקצועית קיבלתי ב-WOOF DOG ISRAEL. הוכשרתי לאילוף כלבי בית, אבחון בעיות התנהגות, כלבי הרחה, כלבי הגנה וליווי.

השירותים שאני מציע:
פנסיון אירוח | פנסיון אילוף | אילוף בבית הלקוח | גן יומי לכלבים | טיפול בבעיות התנהגות | סידרת חינוך ואילוף לגורים | כלבי הגנה וליווי | כלבי הרחה ומציאת אמל"ח ועוד.

מעוניינים באילוף הכלב?

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם