שירות באיזור חולון - אשקלון

לוגו המאלף והכלב

על הסכנות לכלבים באכילה מהרצפה ברחוב ואיך להימנע מכך

תוכן עניינים

למה כלבים אוכלים מהרצפה?

כלבים עשויים לאכול מהאדמה מסיבות שונות. לכלבים יש אינסטינקט טבעי לחקור את הסביבה שלהם ולאכול דברים שהם מוצאים על הקרקע, ויכול להיות שלא תהיה סיבה ספציפית להתנהגות הזו.

לעומת זאת, כלבים מסוימים עשויים לעשות זאת מתוך רעב, בעוד שאחרים עשויים להיות מונעים משעמום. גם בעיות רפואיות כגון בעיות שיניים או בעיות במערכת העיכול עלולות להוביל לאכילה של דברים מהרצפה. הבנה מדוע הכלב שלכם אוכל מהרצפה יכולה לעזור לכם לטפל בשורש הבעיה.

האם זה בסדר לכלב לאכול מהרצפה?

לכלבים יש אינסטינקט טבעי לאכול דברים שהם מוצאים על הקרקע. עם זאת, זה לא תמיד בטוח עבורם לעשות זאת, מכיוון שיש הרבה סכנות פוטנציאליות וסיכונים בריאותיים הקשורים באכילה מהרצפה. הנה כמה סיבות מדוע לא תמיד בסדר שכלבים אוכלים מהרצפה ברחוב:

חומרים רעילים: כלבים יכולים בקלות לבלוע חומרים רעילים כמו כגון כימיקלים או חומרי הדברה, מה שעלול להזיק להם או אפילו להיות קטלני.

סכנות חנק: כלבים יכולים להיחנק מחפצים קטנים, עצמות או פסולת אחרת שהם עלולים למצוא על הקרקע.

מחלות וזיהומים: אכילה מהקרקע עלולה לחשוף כלבים לחיידקים, וירוסים וטפילים מזיקים, שעלולים לגרום למחלות כמו הקאות, שלשולים ובעיות אחרות במערכת העיכול.

חוסר איזון תזונתי: אכילה מהקרקע עלולה לגרום לכלבים לצרוך יותר מדי סוג מזון אחד או לא לקבל את האיזון הנכון של חומרים מזינים שהם צריכים בתזונה שלהם.

אמנם לא תמיד מזיק לכלבים לאכול מהאדמה, אבל חשוב לפקח עליהם ולהבטיח שהם לא יאכלו שום דבר מזיק או מסוכן.

איך לאלף כלב לא לאכול מהרצפה?

אילוף הכלב שלכם לא לאכול מהאדמה יכול להיות משימה מאתגרת, אבל זה בר השגה עם סבלנות, עקביות וחיזוקים חיוביים. הנה כמה טיפים שעשויים לעזור:

למדו את הפקודה "עזוב את זה": פקודה זו מלמדת את הכלב שלך לא לגעת בחפץ שהוא נוגע בו כרגע, כולל אוכל על הקרקע. כדי ללמד פקודה זו, התחילו בהנחת חטיף על הקרקע וכסו אותו בידכם או רגלכם. כאשר הכלב שלכם מרחרח או מנסה להגיע לחטיף, אמרו "עזוב את זה" (או פשוט "עזוב") ותגמלו את הכלב שלך בפינוק אחר (עם היד השנייה )כשהוא מסיט את מבטו מהחטיף המכוסה, או שהוא מפסיק לרחרח אותו.

תרגול בסביבה מבוקרת: התחילו לתרגל את הפקודה "עזוב את זה" בסביבה מבוקרת כמו הבית שלך או פארק שקט. הגבירו בהדרגה את רמת הסחת הדעת על ידי מעבר למקומות עמוסים יותר. בסופו של דבר הכלב יצטרך לבצע את הפקודה גם במקומות עם הסחות דעות רבות.

השתמשו ברצועה: כשאתם יוצאים עם הכלב שלכם, ואתם חוששים מכך שיאכל דברים מהרצפה, למשל בהליכה בפארק מלוכלך, השאירו אותו ברצועה קצרה וקרוב אליכם. זה ימנע ממנו להגיע לכל מזון או אשפה על הקרקע.

תגמלו התנהגות טובה: בכל פעם שהכלב שלכם משאיר אוכל על הקרקע או מגיב לפקודה "עזוב את זה", תגמלו אותו בחטיף, ליטוף או מילה טובה. חיזוק חיובי יעזור לו להבין שהשארת המזון על הקרקע היא ההתנהגות הרצויה.

היו סבלניים ועקביים: אילוף הכלב שלכם לא לאכול מהרצפה דורש סבלנות ועקביות. היצמדו לשגרת אימונים קבועה ואל תצפה לתוצאות בן לילה. אם בני בית נוספים לוקחים את הכלב לטיול, וודאו שגם הם יודעים שאסור לכלב לאכול מהרצפה, והסבירו להם מה עליהם לעשות כדי למנוע ממנו לעשות כך.

בכל מקרה, זכרו תמיד לפקח על הכלב שלכם. עם זמן ומאמץ, הכלב שלכם ילמד לא לאכול מהרצפה.

לימוד פקודת "עזוב את זה" בהרחבה

פקודת "עזוב את זה" (או פשוט "עזוב") יכולה להיות כלי שימושי לניהול התנהגויות לא רצויות, כמו אכילה מהקרקע. להלן השלבים ללמד את הפקודה "עזוב את זה":

  1. בחרו בפקודה "עזוב את זה", או "עזוב", או מילה אחרת שתרצו. הצמדו לפקודה שבחרתם לכל אורך תהליך הלימוד. אם יש בני בית נוספים שמאלפים את הכלב, הקפידו שכולכם תשתמשו באותה המילה ובאותן השיטות בכל התהליך.
  2. התחילו עם חטיף ביד. הראו לכלב שלכם את החטיף ולאחר מכן סגרו את ידכם על החטיף, כך שהיא מכסה אותו.
  3. כשהכלב שלכם יתחיל לרחרח או ללקק את היד שלכם וינסה להגיע לחטיף, אמרו "עזוב את זה" בקול תקיף אך רגוע.
  4. המתינו עד שהכלב שככם יפסיק לרחרח או ללקק את היד שלכם, וכשהוא יפסיק, תגמלו אותו מיד בחטיף שונה מהיד השנייה שלך ושבחו אותו במילה טובה.
  5. חזרו על תרגיל זה מספר פעמים. הגדילו בהדרגה את משך הזמן שהכלב שלך צריך להתעלם מהחטיף ביד הסגורה לפני שתתגמלו אותו עם חטיף מהיד השנייה.
  6. ברגע שהכלב שלך לומד להתעלם לגמרי מהחטיף ביד הסגורה לאחר אמירת "עזוב את זה", נסו להניח את החטיף על הקרקע ולכסות אותו בידכם או רגלכם. אם הכלב שלכם מנסה להשיג את החטיף, חזרו על הפקודה "עזוב את זה", ותגמלו אותו כשהוא מפסיק לנסות להגיע לחטיף.
  7. ככל שהכלב שלכם הופך להיות מיומן יותר בפקודה, הגבירו בהדרגה את רמת הסחת הדעת על ידי שימוש בחטיפים מפתים יותר או מעבר לסביבות עמוסות יותר, כגון פארק ציבורי.

לסיכום

כלבים עשויים לאכול מהאדמה מסיבות שונות- סקרנות, רעב, שעמום או בעיות רפואיות שונות. בהתנהגות זו יש מספר סכנות כגון אכילת חומרים רעילים, סכנת חנק וסכנה של מחלות מאוכל מזוהם. תוכלו לאלף את הכלב שלכם לא לאכול מהרצפה באמצעות לימוד פקודת "עזוב את זה", תרגול בסביבות שונות, שימוש ברצועה וחיזוקים חיוביים.

על ידי לימוד הכלב שלכם לא לאכול מהרצפה תוכלו לשמור על בריאותו ולהיות בטוחים ורגועים כשאתם יוצאים איתו לטיול. בהצלחה!

רועי ישראל - מאלף כלבים מקצועי

על הכותב

רועי ישראל - מאלף כלבים מוסמך

נעים מאוד, אני רועי ישראל – מאלף כלבים ובעל פנסיון אילוף | אירוח
גדלתי עם בעלי חיים רוב חיי וכלבים בעיקר,

את הכשרתי המקצועית קיבלתי ב-WOOF DOG ISRAEL. הוכשרתי לאילוף כלבי בית, אבחון בעיות התנהגות, כלבי הרחה, כלבי הגנה וליווי.

השירותים שאני מציע:
פנסיון אירוח | פנסיון אילוף | אילוף בבית הלקוח | גן יומי לכלבים | טיפול בבעיות התנהגות | סידרת חינוך ואילוף לגורים | כלבי הגנה וליווי | כלבי הרחה ומציאת אמל"ח ועוד.

מעוניינים באילוף הכלב?

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם