שירות באיזור חולון - אשקלון

לוגו המאלף והכלב

המדריך השלם ל"רגלי" – איך ללמד את הכלב ללכת לידכם

תוכן עניינים

אילוף הכלב שלך ללכת לצידך ("רגלי") היא מיומנות חשובה הדורשת סבלנות, עקביות וחיזוק חיובי. במאמר זה נסביר שלב אחר שלב כיצד לבצע את האילוף לפקודת רגלי, כך שגם הכלב שלכם ילמד ללכת צמוד אליכם.

טיפים להתחלה – אילוף ל"רגלי"

התחילו בסביבה נייטרלית: באופן כללי, בכל סשן אימון, כדאי לעבוד על טריק חדש בסביבה נייטרלית כמה שיותר, כלומר ללא הסחות דעת. זה יעזור לכלב שלכם להתמקד בכם ולהבין טוב יותר את מה שמצופה ממנו לעשות.

השתמשו בציוד מתאים: השתמשו ברתמה או קולר נוחים ומתאימים לכלב, יחד עם רצועה סטנדרטית. הימנעו משימוש בשרשראות חנק, צווארוני חודים, או כל כלי מרתיע אחר.

וודאו שהכלב יודע פקודות ציות בסיסיות: פקודות בסיסיות כמו "שב", "ארצה", "בוא" ועוד הן פקודות שמהוות את הבסיס לקשר המשותף שלכם. "רגלי" היא פקודה מתקדמת יותר, לכן כדאי לוודא שאתם מלמדים אותה רק אחרי שהכלב שלכם יודע מספר פקודות בסיסיות.

בחרו צד: החליטו באיזה צד אתם רוצים שהכלב שלך ילך לידכם- בדרך כלל כדאי בצד שמאל. היו עקביים עם ההחלטה באילוף. זה יעזור למנוע בלבול.

השתמשו בפינוקים: השתמשו בחטיפים שונים כפרס על התנהגותו הטובה של הכלב שלך. אילוף עם חיזוקים חיוביים הוא בעל יתרונות רבים ועובד נהדר עם כלבים רבים.

איך לאלף את הכלב ל"רגלי" (ללכת לידכם) – שלב אחרי שלב

התחל בישיבה: בקש מהכלב שלך לשבת לצדך לפני תחילת ההליכה. זה עוזר לקבוע את הטון להתנהגות נכונה.

התחל ללכת: התחל ללכת לאט, והשתמש בחטיף כדי להוביל את הכלב שלך למצב הרגלי (לצד הרגל שלך). שמרו על הרצועה רפויה, תנו לכלב שלכם להיות מעט משוחרר.

השתמשו בפקודת "רגלי": כשאתם הולכים והכלב הולך לידכם בצורה הרצויה, אמרו "רגלי" ותנו לו חטיף תוך כדי לחיזוק ההתנהגות החיובית, ולקישור בין הפקודה המילולית, ההתנהגות המצופה והחטיף.

תגמל התנהגות טובה: כשהכלב שלך הולך יפה לצדך, השתמשו בטון שמח ומעודד, אמרו לו כל הכבוד ותנו לו חטיפים טעימים.

שמור על עקביות: עקביות היא המפתח. חזקו את ההתנהגות בעקביות, והגדילו בהדרגה את המרחק ומשך ההליכה ברגלי.

המשך אילוף למתקדמים:

הכניסו הסחות דעת: הכנס בהדרגה הסחות דעת ככל שהכלב שלך הופך להיות מיומן יותר בפקודת רגלי. התחל עם הסחות דעת קלות ולאט לאט תגבירו. למשל תנסו לעשות את זה בפארק עמוס אנשים.

שינוי כיוונים: שמור על הכלב שלך מעורב על ידי שינוי כיוון לעתים קרובות. זה מונע מהם לצפות תנועות ועוזר לשמור על המיקוד שלהם בך.

זכרו, כל כלב הוא שונה, וחלקם עשויים ללמוד מהר יותר מאחרים. היו סבלניים ותפנקו אותם אפילו על הצלחות קטנות. אם הכלב שלכם מתקשה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונעזור לכם בשמחה רבה.

מה לעשות אם אתם לא מצליחים ללמד את הכלב פקודת רגלי

אם הכלב שלך מתקשה ללמוד ללכת ברגלי, אל תדאג; זה לא נדיר, ויש צעדים שאתה יכול לנקוט כדי ללמד אותו. הנה מה שאתה יכול לעשות:

העריכו את הגישה שלכם: חשבו שוב על שיטות האימון שלכם. האם אתם משתמשים בחיזוקים חיוביים? האם אתם עושים זאת בעקביות ובסבלנות? האם הפקודה "רגלי" נאמרת בבירור מספיק? ודאו שכל התנאים מתאימים כדי שלכלב שלכם יהיה הכי קל להבין אתכם.

תשקלו לחזור ליסודות: נסו שוב פקודות בסיסיות כמו "שב" "ארצה" וכו. חיזוק של פקודות בסיסיות כאלה יכול לעזור לשפר את ההיענות של הכלב שלכם.

השתמש בתגמולים בעלי ערך גבוה יותר: אחת מהסיבות האפשריות לחוסר ההצלחה יכולות להיות שהכלב לא מספיק מתעניין בחטיפים שהצעתם לו. ההצעה צריכה להיות שווה!

קחו את זה בשלבים: חלקו את האימון למספר חתיכות. קודם כל תתחילו לעבוד על זה שהכלב שלכם רק יישאר לצדכם מספר שניות, לפני שאתם ישר מצפים ממנו ללכת לידכם. צעדים קטנים מובילים לתוצאות גדולות.

עדיין לא מצליחים? תשקלו לפנות אלינו לייעוץ מקצועי. אנחנו כאן בשבילכם.

בכל מקרה תזכרו שכל כלב הוא ייחודי, וההתתקדמות של כל אחד עשויה להיות שונה. אל תוותרו! המשיכו בגישה חיובית ובעקביות ואני מאמין שתצליחו ללכת רגלי עם הכלב שלכם.

רועי ישראל - מאלף כלבים מקצועי

על הכותב

רועי ישראל - מאלף כלבים מוסמך

נעים מאוד, אני רועי ישראל – מאלף כלבים ובעל פנסיון אילוף | אירוח
גדלתי עם בעלי חיים רוב חיי וכלבים בעיקר,

את הכשרתי המקצועית קיבלתי ב-WOOF DOG ISRAEL. הוכשרתי לאילוף כלבי בית, אבחון בעיות התנהגות, כלבי הרחה, כלבי הגנה וליווי.

השירותים שאני מציע:
פנסיון אירוח | פנסיון אילוף | אילוף בבית הלקוח | גן יומי לכלבים | טיפול בבעיות התנהגות | סידרת חינוך ואילוף לגורים | כלבי הגנה וליווי | כלבי הרחה ומציאת אמל"ח ועוד.

מעוניינים באילוף הכלב?

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם