שירות באיזור חולון - אשקלון

לוגו המאלף והכלב

למה הכלב מוציא את האוכל מהקערה ואוכל מהרצפה? (ומה לעשות עם זה)

תוכן עניינים

יכול להיות שנתקלתם בתופעה הבאה: הכלב שלכם מוציא את האוכל ששמתם לו בקערה ואוכל אותו מהרצפה. אז מה זה אומר והאם צריך לעשות עם זה משהו? את כל התשובות נגלה במאמר הבא

הסברים לתופעה

לאכילת מזון מהרצפה במקום מהקערה שלהם יכולות להיות מספר סיבות:

אי נוחות: אם הכלב שלך לא מרגיש בנוח עם הגובה או הצורה של קערת האוכל, ייתכן שיהיה לו קל יותר לאכול מהרצפה. זה יכול להיות נכון במיוחד עבור כלבים עם בעיות בריאותיות מסוימות כמו בעיות צוואר או שיניים.

העדפה למרקם אחר: כלבים מסוימים עשויים להעדיף את המרקם או התחושה של הרצפה על פני הקערה.

התנהגות אינסטינקטיבית: בטבע, כלבים היו מוצאים אוכל על הרצפה ואוכלים ישירות מהאדמה. התנהגות זו יכולה להיות שריד של האינסטינקטים שלהם.

רגישות חושית: לכלבים יש חושים חדים, וחלקם עשויים להיות רגישים לריח או לטעם של האוכל שלהם בקערה. אכילה על הרצפה עשויה לעזור להם לגשת טוב יותר לניחוח או לטעמים.

גורמים סביבתיים: לפעמים, כלבים עשויים להרגיש מוסחים או חרדים בזמן אכילה באזור האכילה שבו הנחתם את האוכל. אם הכלב לוקח את האוכל מהקערה ואוכל אותו במקום אחר, אולי זו הסיבה.

בעיות התנהגות: יש כלבים שמפתחים התנהגויות שונות על מנת לקבל תשומת לב. אם הם מקבלים ממך תשומת לב או תגובות שונות כשהם אוכלים מהרצפה, הם עשויים להמשיך בהתנהגות כדי לקבל את התגובות הללו.

שינוי בשגרה: כל שינוי בשגרה או בסביבה יכול להשפיע על התנהגות הכלב, כולל הרגלי האכילה שלו. אם היו שינויים לאחרונה, ייתכן שהם מסתגלים לנסיבות החדשות.

אז מה עושים?

כדי לטפל בהתנהגות זו:

שים לב לכלב שלך: שימו לב לכל דפוס או טריגר שמוביל להתנהגות זו. אם תצליחו להבין מה גורם לכלב להתנהג ככה, אולי תצליחו לטפל בבעיה.

נסו קערות שונות: נסו סוגים שונים של קערות מזון, בגבהים, צורות ומחומרים שונים, כדי לראות אם יש לכך השפעה על הרגלי האכילה של הכלב.

קבעו אזור האכלה: ספק מקום נוח, שקט ובטוח לכלב שלך לאכול. המעיטו בטריגרים חיצוניים שיכולים להשפיע על הכלב שלכם לחוש אי נוחות באזור ההאכלה ואולי זה יפתור את הבעיה.

עקביות וחיזוק חיובי: כמו תמיד, אם הכלב מבצע התנהגות טובה- כדאי לתגמל אותו על כך. כלומר כשהכלב אוכל מהקערה ולא מוציא את האוכל לרצפה, חזקו אותו עם חטיף מיוחד או שם חיבה. כך הוא ידע שאתם מצפים ממנו לאכול בצורה מסודרת מהקערה.

עזרה מקצועית: אם ההתנהגות נמשכת או גורמת לבעיות, שקלו ליצור איתנו קשר לייעוץ מקצועי.

זכרו שכל כלב הוא ייחודי, וייתכן שייקח קצת זמן וניסויים כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור הכלב שלכם.

רועי ישראל - מאלף כלבים מקצועי

על הכותב

רועי ישראל - מאלף כלבים מוסמך

נעים מאוד, אני רועי ישראל – מאלף כלבים ובעל פנסיון אילוף | אירוח
גדלתי עם בעלי חיים רוב חיי וכלבים בעיקר,

את הכשרתי המקצועית קיבלתי ב-WOOF DOG ISRAEL. הוכשרתי לאילוף כלבי בית, אבחון בעיות התנהגות, כלבי הרחה, כלבי הגנה וליווי.

השירותים שאני מציע:
פנסיון אירוח | פנסיון אילוף | אילוף בבית הלקוח | גן יומי לכלבים | טיפול בבעיות התנהגות | סידרת חינוך ואילוף לגורים | כלבי הגנה וליווי | כלבי הרחה ומציאת אמל"ח ועוד.

מעוניינים באילוף הכלב?

לייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם